موضوعات وبسایت : تست روانشناسی
تست شخیصت شناسی

سگ تریر پا بلند

سگ تریر پا بلند

نویسنده : نازنین رحمانی | زمان انتشار : 18 بهمن 1399 ساعت 12:11

تست شخیصت شناسی

  • این پست را با دیگران به اشتراک بزارید:

در این پست قصد داریم تا شما را با انواع نژادهای سگ تریر آشنا کنیم تا با دانستن خلق و خو و ویژگی های هر کدام از سگ های این نژاد، بهترین سگ با توجه به شرایط خود را برای نگهداری، انتخاب کنید. واژه تریر (terrier) به زبان فرانسه، به معنای سوراخی است که بعضی از حیوانات مانند خرگوش, روباه و غیره در زمین حفر می‌کنند و از این جهت به سگ های این نژاد تریر گفته می‌شود که در اصل عادت داشتند شکار را تا سوراخ خود تعقیب نموده، به دام اندازند. سگ های تریر سگ هایی هستند که گونه‌های گوناگونی دارند و به‌ طور نوعی کوچک، پرجنب جوش، پر طاقت و همچنین بسیار شجاع و بی باک هستند. در ادامه با چاپارل همراه باشید تا انواع سگهای تریر را بیشتر بشناسیم.

نیاز به اطلاعات بیشتری در زمینه نگهداری و تربیت سگ دارید؟

در اپلیکیشن آموزشی دانشنامه سگ به صورت مفصل و کامل به بررسی انواع نژادهای سگ پرداختیم و ویژگی های هر سگ را به صورت جزیی، شامل: خلق و خو، وزن و ارتفاع، مشکلات سلامتی، شرایط نگهداری، فعالیت بدنی، طول عمر، آراستن، تاریخچه و دسته بندی سگ، پرداختیم. به شما پیشنهاد می کنیم حتما این اپلیکیشن آموزشی را در گوشی یا تبلت اندرویدی خود نصب کنید و از ۱۰۰ها مطالب آموزش آن که یکی از بزرگترین مراجع آموزش تربیت و نگهداری سگ هست، استفاده کنید.

کسب اطلاعات بیشتر و دانلود اپلیکیشن نگهداری و تربیت سگ

نژاد سگ وایر هر فاکس | Wire Hair Fox

بدن وایر هر فاکس تریر پوشیده از موهای بلند سفید سیمی مانند است با لکه های قهوه ای یا سیاه می باشد. گوش ها بی شکل. معمولاً دم را به انداز یک چهارم آن جراحی و کوتاه می کنند. دارای فک قدرتمند، دندان های منظم، نترس با بدنی قوی و مهم تر از همه این ها شجاع است. سگی است پرانرژی و قدرتمند در یک جثه کوچک. چشم ها تیره رنگ، کوچک و فرو رفته و سر زنده است. گردن پهن و عضلانی می باشد.

سگی است شجاع، پر انرژی و بازیگوش. عاشق بازی با کودکان است. گرچه ممکن است گاهی اوقات گاز بگیرد! نسبت به اعضای خانواده پر محبت است و نمی تواند حس حسادتش را مخفی کند. شجاع و سرزنده. این دینامیت کوچک استعداد زیادی در یادگیری دارد. دوست دارد تا همیشه در کنار اعضای خانواده باشد و اگر برای مدت طولانی تنها بماند افسرده می شود. یک تریر کوچک و در عین حال مهاجم است و این حالت تهاجمی را حتی در برابر سگ های بزرگ تر از خودش نیز بروز می دهد.

برای نگهداری در کنار سایر حیوانات خانگی پیشنها نمی شود. این نژاد حتی ممکن است به شکار و کشتن سایر حیوانات کوچک مانند گنجشک بپردازد. به پارس کردن علاقه دارد و دیدبان خوبی است. برای افراد میان سال پیشنها نمی شود، لجباز است و باید از تولگی تحت آموزش های جدی قرار گیرد.

نژاد سگ استافوردشایر بول | Staffordshire Bull Terrier

اِستافورد شِر بول تِریِر سگی قدرتمند و عضلانی می باشد. دارای سر پهن و فک بسیار قوی است و قدرت زیادی در مقایسه با جثه اش دارد. خطوط ماهیچه ها به خوبی از زیر پوست نمایان است. چشم ها به رنگ قهوه ای و بینی سیاه می باشد. گوش ها به شکل گلبرگ رُز و نیمه افراشته است. پاهای جلویی با فاصله از یکدیگر قرار دارد. دارای پوشش کوتاه و نرم می باشد و به رنگ های سیاه، آبی، قهوه ای و بلوطی یافت می شود.

سگ بسیار سر سخت و شجاعی است. غالباً نسبت به افراد جدیدی که می بیند خوش خلق می باشد. با اعضای خانواده رفتار مهربانی دارد اما برای کودکان پیشنهاد نمی شود. غالباً با سایر حیوانات خانگی کنار می آید اما گاهی اوقات حالت تهاجمی نسبت به سایر سگ ها خصوصاً نژادهای شبیه به خودش پیدا می کند. بسیار باهوش است و گاهی اوقات لجباز می شود. به نظر می آید که بسیاری از رفتارهای انسان گونه را در قالب یک سگ دارا می باشد. سرسخت و فعال است.

در زمان تولگی به جویدن علاقه زیادی دارد، بنابراین باید از اسباب بازی های مخصوص جویدنی محکم برای او استفاده نمود. از جنگیدن لذت می برد و دارای فک قدرتمندی است. هرگز نباید در اماکن عمومی از قلاده اش آزاد شود. بسیار نترس و شجاع است و هیچ ترسی از پریدن از ارتفاع یا راه رفتن بر روی خورده شیشه ندارد. غالباً برای نگهداری در خانواده پیشنهاد نمی شود مگر آنکه تحت آموزش های سخت یک فرد با تجربه قرار گرفته باشد.

نژاد سگ سافت کوتد ویتن | Soft Coated Wheaten

ویتن تریر از انواع تریرهای سایز متوسط می باشد. از قدرت بدنی زیادی برخوردار است. گوش ها “B” شکل و آویزان، دندان ها منظم، بینی بزگ و سیاه، چشم ها بادامی شکل به رنگ قهوه ای تیره یا عسلی است. اگر چشم ها زرد کم رنگ باشند نشانه ناخالصی است. ستون فقرات کاملاً صاف، پاهای جلو صاف و دارای پنجه و زیر پاهای سیاه و تیره می باشد. توله ها به رنگ مشکی متولد می شوند و با گذشت زمان رنگ روشن تری پیدا می کنند. در دو سالگی رنگ دائم پدیدار می شود.

ویتن تریر نژادی است قدرتمند، باهوش، خوشحال و مشتاق. تریری بازیگوش با برخوردی دوستانه. دیدبان خوبی است و ورود هر غریبه را با پارس کردن خبر می دهد. معمولاً با کودکان و سایر سگ ها رفتار خوبی دارد (در صورتی که در تولگی بخوبی اجتماعی شود) به هیچ عنوان با گربه ها خو نمی گیرد و باید همیشه از آنها دور باشد. دارای خصلت یک توله است که در تمام طول عمر در آن باقی می ماند.

رفتار زود جوش شیرین و با اعتماد بنفس، او را تبدیل به یک حیوان دوست داشتنی کرده است. بسیار باهوش است و خیلی زود آنچه را که از او بخواهید فرا می گیرد. بی دلیل پارس نمی کند. گرچه مانند سایر تریرها حالت عصبی ندارد اما ممکن است نرها نسبت به هم حالت تهاجمی پیدا کنند. گرچه در ایالت متحده آمریکا طرفداران بسیاری دارد اما هنوز هم جزو نژادهای کمیاب می باشد.

نژاد سگ اسکای تریر | Skye Terrier

اِسکای تِریِر سگی باهوش با جثه بلند و پاهایی کوتاه می باشد. طول آن باید دو برابر ارتفاعش باشد. دارای عضلات قوی، بینی سیاه و چشمان قهوه ای تیره می باشد. با گوش های برافراشته یا آویزان (گوش های آویزان کمتر دیده می شوند). دمش حالت فر خورده ندارد. دارای پوشش زیرین نرم و موهای بیرونی بلند، صاف و سخت می باشد. به رنگ های آبی – طوسی یا کرم یافت می شود. گوش ها باید حتماً سیاه رنگ باشند. مقداری موی سفید بر روی سینه طبیعی است.

اِسکای تِریِر سگی است با ادب، پر محبت، شجاع و نترس. سر زنده و بازیگوش. از سایر تریرها جدی تر است. برای خوشحال ساختن اِسکای تِریِر باید توجه زیادی به او داشت. با وفا و مدافع. باید در سنین پایین او را اجتماعی نمود. غالباً علاقه ندارد که غریبه ها به او دست بزنند و ممکن است گاز بگیرد. به پارس کردن علاقه دارد و ممکن است نسبت به سایر سگ ها حالت تهاجمی داشته باشد. برای نگهداری در کنار سایر حیوانات خانگی پیشنهاد نمی شود.

نژاد سگ اسکاتیش تریر | Scottish Terrier

تریر اسکاتلندی دارای پاهای کوتاه و بدن تقریباً بلند است. سگ قدرتمند و فعالی است. دارای پوشش مضاعف است که در زیر دارای موهای نرم و لایه بیرونی موهای سخت و سیمی مانند دارد. اکثراً به رنگ های سیاه، گندمی، راه راه و یا سایر رنگ ها یافت می شود. گوش ها نوک تیز، بینی بزرگ و دندان ها بزرگ می باشند. چشم ها بادامی شکل و تیره و گردن عضلانی است. دمش دارای طول متوسط است که آن را افراشته یا کج نگاه می دارد.

تریر اسکاتلندی سگی است کوچک و سرسخت، دوست داشتنی، جذاب، بازیگوش با رفتاری دوستانه. این نژاد دارای خصوصیات رفتاری عجیب و غریبی است. دیدبان بسیار خوبی است. گاهی اوقات لجباز می شود و باید از سنین پایین تحت آموزش های جدی و آرام قرار گیرد. هرگز تریرها را تنبیه بدنی نکنید و با خشونت با آنها بازی ننمایید. می تواند نسبت به اعضای خانواده هم (غیر از صاحبش) حالت تهاجمی داشته باشد. سر زنده، مغرور و باهوش. به هیچ عنوان نسبت به افراد غریبه تمایل و علاقه ای ندارد. معمولاً به یک یا دو نفر خو می گیرد و برای آنها زندگی می کند. به پارس کردن و کندن زمین علاقه دارد. پیاده روی و بازی با توپ را نیز دوست دارد. برای کودکان پیشنهاد نمی شود.

نژاد سگ نرویچ تریر | Norwich Terrier

این تریر کوچک دوست داشتنی، یکی از کوچک ترین اعضای گروه تریرها است. دارای جثه ای کوچک، محکم و عضلانی، پاهای قدرتمند، دندان های نسبتاً بزرگ و جثه ای عضلانی. گوش ها تیز، چشمها تیره رنگ و دم کوتاه می باشد. پوشش خارجی صاف و بدون فر و در رنگ های قرمز، بلوطی و مشکی – بلوطی یافت می شود.

تریر نروژی سگی است فعال و پر جنب و جوش، شجاع، پر احساس، متعادل که اصولاً حالت عصبی ندارد. آموزش دادن به آنها آسان است. اما نیاز به یک مربی با حوصله دارد. این سگ کوچک همه را دوست دارد و با کودکان رفتار خوبی دارد. اگر برای مدت خیلی طولانی در خارج از خانه تنها رها شود و هیچ وسیله ای برای بازی نداشته باشد شروع به کندن زمین و پارس کردن می نماید. عاشق توپ و اسباب بازی است و غالباً با سایر حیوانات رفتار خوبی دارد. نباید در اماکن غیر محصور از قلاده اش آزاد شود.

نژاد سگ مینیاتور پینچر | Miniature Pinscher

مینیاتور پینچِر سگی است با جثه کوچک، عضلانی و پوشش نرم و براق. پاهای جلویی صاف، پنجه ها کوچک و شبیه به پنجه گربه می باشد. ماهیچه ها قدرتمند و به تناسب خوبی در مقایسه با بدن سگ قرار دارد. دارای دندان های منظم و چشمان تیره و براق است. پوشش خارجی کوتاه مینیاتور پینچِر به رنگ های قرمز، مشکی، سرخ و شکلاتی یافت می شود. این نژاد مهارت زیادی در دویدن با سرعت بالا دارد.

مینیاتور پینچِر سگی کوچک، سرسخت و بسار وابسته می باشد. این نژاد مغرور و شجاع علاقه زیادی به پارس کردن دارد. نسبت به صاحبش با وفا، هوشیار و پر انرژی است. بسیار شجاع و سرزنده و بطور کلی خصوصیات نژادهای بزرگ را در یک جثه کوچک دارا می باشد. سگ مدافعی است و می تواند گاهی اوقات نسبت به سایر سگ ها حالت تهاجمی پیدا کند اما غالباً رفتار آرامی نسبت به کودکان و سایر حیوانات خانگی دارد. اصولاً با غریبه ها خو نمی گیرد، که این خصوصیت بسته به چگونگی تربیت آن از سنین پایین دارد. استعداد زیادی در آموختن دارد و سرعت یادگیری بالا و علاقه زیادش به اطاعت کردن از دستورات صاحبش بی نظیر می باشد. این نژاد علاقه زیادی به جویدن اشیاء کوچک دارد و باید مراقب بود تا خوردن تکه های کوچک منجر به خفه شدن حیوان نگردد.

نژاد سگ جک راسل | Jack Russell

این نژاد کوچک، سرزنده، چاوک و عضلانی بیشتر شبیه به Fox Terrier کوچک است. رنگ پوشش خارجی آن شامل حداقل ۵۰ درصد سفید به همراه لکه های قهوه ای، سرخ و مشکی خصوصاً در قسمتن سر و دم می باشد. جمجمه در قسمت مابین گوش ها صاف، گوش ها به شکل V و نیمه افراشته است. دمش به شکل داس است که آن را افراشته نگاه می دارد. پوشش خارجی آن صاف و کوتاه می باشد. نوع ایرلندی آن در مقایسه با انواع انگلیسی اش پاهای کوتاه تری دارد.

سگی جسور، سرحال و ستیزه گر است. بسیار نترس، مراقب و جذاب می باشد. از بازی کردن با عروسک لذت می برد و رابطه بسیار خوبی با کودکان دارد. آموزش دادن به آنها گاهی اوقات دشوار است، بنابراین به آموزش های یک مربی با حوصله و با تجربه نیاز دارد. اگر از سنین پایین اجتماعی نشود می تواند نسبت به سایر سگ ها بسیار تهاجمی باشد تا حدی که جان خود را در جنگیدن از دست بدهد! شکارچی ماهری می باشد بنابراین نباید او را با حیوانات خانگی کوچک تنها گذاشت. از کندن زمین و پریدن لذت می برد. بطور کلی خصوصیات یک سگ بزرگ را در جثه کوچک دارد و باید به خوبی به او بفهمانید که شما از او قدرتمند ترید و باید از شما اطاعت کند.

نژاد سگ کری بلو تریر | Kerry Blue Terrier

کِری بلو تِریِر سگی است با جثه متوسط و عضلانی که تمامی خصوصیات و رفتارهای سگ های تریر را دارا می باشد. در هنگام تولد به رنگ سیاه است که این رنگ با گذشت زمان به آبی تیره، طوسی تیره و روشن و قهوه ای تغییر می کند. به هر حال رنگ پوشش در سن ۱۸ ماهگی بصورت ثابت در می آید. گوش ها به شکل V می باشند و حالت نیمه افراشته دارد. چشم ها فرو رفته و تیره و بینی سیاه رنگ می باشد. دمش صاف است که آن را همیشه برافراشته نگاه می دارد.

سگی باهوش، هوشیار و با اراده می باشد. دیدبان خوبی است اما حالت تهاجمی ندارد. سگ با محبتی است که ترجیح می دهد همه اوقاتش را در کنار اعضای خانواده و دوستان سپری کند. اصولاً با سایر حیوانات خانگی کنار می آید اما ممکن است گاهی اوقات نسبت به سایر سگ ها حالت تهاجمی داشته باشد. معمولاً بی دلیل پارس می کند که ممکن است این امر زیاد خوش آیند نباشد. حافظه قوی دارد و معمولاً افکار خود را دنبال می کند.

نژاد سگ دندی دینمنت تریر | Dandie Dinmont Terrier

دَندی دینمُنت تِریِر دارای جثه ای بلند و پاهای کوتاه می باشد. سرش پوشیده از موهای نرم و پر مانند است. پاها کوتاه و عضلانی، سر بزرگ و در تناسب مناسبی با بدن قرار گرفته. بینی سیاه و دندان ها منظم و به نسبت جثه حیوان بزرگ می باشد. گوش ها کوچک (۷-۱۰ سانتی متر) و در دو سوی سر قرار گرفته اند. چشم ها تیره، درخشان و سر زنده است. دمش به بلندی ۲۰-۲۵ سانتی متر و قطر ۵ سانتی متر می باشد.

پوشش خارجی از دو نوع موهای نرم و موهای خشن تشکیل می شود که در قسمت بالای سر و روی گوش ها حالت ابریشمی دارد. این نژاد دارای دو رنگ سماغی و خردلی می باشد. توله هایی که والدین خردلی دارند در هنگام تولد به رنگ قهوه ای پررنگ و کم رنگ و توله های والدین سماغی در هنگام تولد به رنگ سیاه و سرخ می باشند. بعضی از آنها نیز دارای رنگ سیاه و سفید هستند.

دَندی دینمُنت تِریِر سگی مهربان و عاشق بازی است. دوست و همراه عالی، سرزنده، مشتاق و شجاع. همه را دوست داشته و رابطه خوبی با کودکان دارد. بعضی از نرها نسبت به یکدیگر حالت تهاجمی دارند و پیشنهاد می شود از نگهداری دو حیوان نر در کنار هم خودداری کرد. اگر از سنین کم با گربه ها بزرگ شود با آنها کنار می آید اما باید از تنها گذاشتن او با سایر حیوانات خانگی خودداری کنید. نسبت به جثه اش صدای بلندی دارد. آموزش دادن به او مشکل نمی باشد اما گاهی اوقات حس لجاجت در دَندی دینمُنت تِریِر کار را مشکل می سازد.

نژاد سگ یورکشایر | Yorkshire Terrier

موی بسیار بلند، زیبا و ابریشمی دارد که از دو سوی بدن آویزان است. توله هایی که از بالغین خالص یه دنیا می آیند کاملاً سیاه همراه با لکه های برنز هستند. با آنکه سگی ناز پرورده می باشد اما موجودی است شجاع که در واقع خلق و خوی  سگ های تریر را حفظ کرده است. بدن تو پر، خوش فرم و دارای نسبت های مناسبی است. سر کوچک و پهن و بینی سیاه دارد. چشم ها دارای اندازه متوسط، تیره رنگ و نافذ بوده و حالت بیرون زده آن شدید نیست. گوش ها v شکل و حالت افراشته دارد.

بر خلاف جثه کوچکش سگ شجاعی است. پر انرژی، باهوش و سرزنده. نسبت به صاحبش باوفا است اما به غریبه ها اعتماد نمی کند. نسبت به سایر سگ ها و حیوانات حالت تهاجمی دارد و بطور کلی خلق و خوی تریرها را حفظ کرده است. این نژاد به مراقبت و توجه زیادی نیاز دارد. یورکشایر تریر سگ شیرینی است و به پارس کردن علاقه زیادی دارد که البته می توان به راحتی او را از این کار منع کرد.

سگ وست هایلند وایت | West Highland White

این نژاد تریر کوچکی است که بلندی موهای صاف و سفید آن به ۱۲ اینچ می رسد و دارای پوشش زیرین انبوه می باشد. چشمان آنها درخشان، تیره و گود است. گوش های کوچک، نوک تیز و برافراشته دارد. اندازه دم حدود ۱۲ سانتی متر می باشد که نسبت به جثه اش تقریباً بلند است. سینه اش فراخ است و پاهای عضلانی دارد. رنگ موی قابل قبول برای این نژاد تنها سفید است.

این تریر باهوش کوچک آموزش ها را به راحتی فرا می گیرد. معمولاً با همه و حتی غریبه ها خیلی سریع خو می گیرد و رابطه خوبی با کودکان دارد. بسیار سر زنده و مشتاق است و نسبت به بقیه سگها از گروه تریر خود استوار تر می باشد. معمولاً با سایر سگها مشکلی ندارد. اگرچه ممکن است گاهی نرها نسبت به یکدیگر حالت تهاجمی داشته باشند. این تریر ممکن است گاهی گربه ها را برای بازی کردن دنبال کند اما آزاری به آنها نخواهد رساند. به پارس کردن و کندن زمین علاقه زیادی دارد و سگ بسیار مناسبی برای اشخاصی است که زیاد سفر می کنند. برخلاف جثه کوچکش دیدبان خوبی است.

نژاد سگ آیردل تریر | Airedale Terrier

سگ آیردل تریر از نوع تریرهای بزرگ به همراه پوشش زبر سیمی مانند، دارای سر بلند صاف و سینه فراخ می باشد. پوشش او بسیار در مقابل رطوبت مقاوم است اما نیاز به جوریدن و مراقبت دارد. دست و پاهایی بلند و صاف دارد. دم خود را همیشه برافراشته نگاه می دارد اما توجه داشته باشید که دم نباید بصورت فرخورده باشد. در زیر پوشش زبر خودداری موهای نرم و لطیف است رنگ پوشش قهوه ای – سرخ است و دارای خال و مارک های سیاه بر روی آن می باشد. البته مقداری رنگ قرمز در بین پوشش سیاه و همچنین مقدار کوچکی از موهای سفید بر روی سینه سگ طبیعی است. پوشش تمامی پاها تا پایین، سینه، زیر بدن سگ، سر و گوش ها باید به رنگ قهوه ای باشد. گاهی اوقات رنگ قهوه ای تا بالای شانه نیز ادامه دارد.

این نژاد معمولاً با کودکان مهربان است به شرطی که به خوبی اجتماعی شده باشد. اما بازی آنها با بچه های خیلی کوچک توصیه نمی شود. این نژاد به محبت و احترام نیاز دارد. شجاع و مدافع است و به ندرت با غریبه ها خو می گیرد. سگی باهوش، بازیگوش و با وفا است و می تواند بصورت حرفه ای مورد تعلیم و تربیت قرار گیرد. توله های این نژاد علاقه زیادی به بازی و جست و خیز دارند. آیردل تریر عاشق جلب توجه می باشد و علاقه دارد صاحب خود را خشنود سازد.

آنها خیلی سر زنده و شادابند اما در صورتی که به درستی تربیت نشده باشند می توانند به سگی جنجالی و آشوبگر تبدیل شوند. آیردل تریر می تواند به سادگی بیاموزد و به سرعت به آنچه از او درخواست می شود عکس العمل نشان می دهد. آیردل تریر عاشق مسابقه و رقابت است و معمولاً به خوبی با حیوانات دیگر کنار می آید اما گاهی اوقات نسبت به سگ های دیگر حالت تهاجمی دارد.

نژاد سگ آمریکن پیت بول تریر | American Pit Bull Terrier

نژاد پیت بول به سرعت جایگاه قدرت و لقب جنگجوی شکست ناپذیر را در میان تمامی نژادها به خود اختصاص داد. سر مستطیل شکل و بخصوص مابین گونه ها پهن می شود تا فک بزرگ و قدرتمند حیوان را در خود جای دهد. گردن ضخیم، عضلانی و در تناسب کامل با سایر اعضای بدن حیوان قرار گرفته است. پیت بول آمریکایی دارای بدنی عضلانی، قدرتمند، چابک و بسیار نیرومند می باشد. دندان ها ردیف و قیچی مانند است. بدن حیوان پوشیده از موهایی کوتاه، درخشان و زمخت و در انواع رنگها یافت می شود.

دارای چشم های مصمم، مستدل و عکس العمل های غیر قابل پیش بینی است. در گذشته به سگ آدمخوار ملقب بود، دارای طبیعت و خوی پرخاشگر، مهاجم و سلطه جو است و تنها برای صاحب خود همراه و دوست خوبی می باشد. پیت بول سگی است جذاب، بسیار باوفا و پر محبت نسبت به اعضای خانواده صاحبش. حیوانی مطیع و مشتاق برای خشنود نمودن صاحبش، فوق العاده شجاع و باهوش و ایده آل باری نگهبانی همراه با نیرو و قدرت خاص.

مدافع بسیار خوبی نسبت به صاحب و اعضای خانواده وی می باشد تا جایی که حتی برای دفاع از قلمرو وی تا پای جان می جنگد. در گذشته بدلیل قدرت و مهارت زیادش در جنگیدن با سایر سگها و دریدن گلوی آنها شهرت زیادی در میان مردم داشت. به هرحال اگر پیت بول را به عنوان حیوان خانگی خود انتخاب می کنید بهتر است تا از سنین تولگی وی را اجتماعی کرده و تحت آموزش های لازم قرار دهید.

نژاد سگ بدلینگتون تریر | Bedlington Terrier

این نژاد به عنوان سگی شیردل با ظاهری شبیه به بره توصیف می شود. با پیشانی خمیده و موهای فر خورده واقعاً شبیه به یک گوسفند کوچک است. چشم ها کوچک و فرو رفته می باشد. موها حالت مضاعف دارد، لایه سطحی زبر و خشن و لایه زیرین نرم است. در رنگ های آبی، جگری و شنی یافت می شود. این نژاد ممکن است دارای خال های سرخ در بالای چشم، روی پاها، سینه و در پشت باشد.

بِدلینگتون تِریِر امروزی سگی است مهربان و اجتماعی. شاد و بازیگوش. رابطه خوبی با کودکان و غریبه ها دارد. وفادار و سرزنده. بهتر است تا از تولگی آن را به گربه ها و سایر حیوانات خانگی عادت داد. معمولاً با سایر سگ ها خو می گیرد اما باید توجه داشت تا از سگ های سلطه گر و تهاجمی دور باشد چرا که یک بار جنگ می تواند روحیه جنگ جویانه را در او زنده کند. سگ شجاعی است و قادر به دویدن با سرعت زیاد است. فقط در مکان های محصور آن را از قلاده آزاد کنید.

نژاد سگ بردر تریر | Border Terrier

بردر تریر سگی است کوچک با پوشش خارجی زبر، سیمی مانند و مضاعف. چشم ها به رنگ جگری تیره، گوش ها کوچک و بی شکل و بینی سیاه رنگ، دندان ها منظم و دم کوتاه و صاف می باشد. در رنگ های متنوعی اعم از قرمز، آبی، قهوه ای تیره یا روشن یافت می شود. موهای سفید رنگ بر روی پاها قدغن است اما می توان در سطح بدن یا بر روی سینه قسمت های سفید مشاهده نمود.

بردر تریر سرزنده و شاداب است و بسیار مهربان با کودکان. استعداد زیادی در آموختن مطالب دارد. یک تریر کوچک، سر سخت، نابهنجار و یک شکارچی شجاع! در سنین پایین باید به خوبی اجتماعی شود و به صداهای بلند عادت کند تا در بزرگسالی به مشکل بر نخورد. به غریبه ها پارس می کند اما حالت تهاجمی ندارد. حتی ممکن است با دزد به خانه اش برود! در تولگی بازیگوش و در برزگسالی آرام است. علاقه زیادی به کندن زمین دارد و ممکن است خود را در گودال های کوچک گیر بیاندازد. از تنها ماندن بیزار است و بهترین حالت داشتن یک جفت از آنها در خانه است.

نژاد سگ بول تریر | Bull Terrier

بول تِریِر دارای بدنی عضلانی و تو پر می باشد. پوشش خارجی کوتاه است و به رنگهای سفید یکدست، سیاه، قرمز، قهوه ای و یا چند رنگ یافت می شود. بیشترین خاصه او حالت سرش می باشد که در بالا صاف و حالت قوسی مانند تا بینی دارد. چشم ها کوچک، تیره، بادامی شکل و به هم نزدیک می باشند. این نژاد دارای دو نوع استاندارد و مینیاتور است.

اگرچه اجداد او را به منظور جنگیدن پرورش می دادند اما بول تِریِر امروزی به مراتب آرام تر می باشد. نگهبان خوبی است و در دفاع از صاحبش بسیار جدی عمل می کند. شجاع، باوفا، فعال، با ادب، نترس و با نمک است. به صاحبش خیلی انس می گیرد. به جست و خیز علاقه زیادی دارد و نمی توان او را چندین ساعت تنها گذاشت. اگر به خوبی تربیت و اجتماعی شود حیوان خانگی خوبی خواهد بود اما اصولاً برای نگهداری در خانواده پیشنهاد نمی شود. نسبت به سایر سگ ها حالت تهاجمی دارد. یک نر و یک ماده یا دو ماده می توانند به خوبی در کنار یکدیگر زندگی کنند. با سایر حیوانات خانگی رابطه خوبی ندارد. دیدبان خوبی است. آموزش دادن به این نژاد مشکل می باشد.

نژاد سگ کی رن تریر | Cairn Terrier

سگی است فعال، بازیگوش و سخت کوش از گروه تریرهای پا کوتاه. حرکات آن بسیار آزادانه است. سر آنها نسبت به بقیه تریرها کوتاه تر و پهن تر است و آنچنان بوسیله مو پوشیده شده که قیافه ای شبیه به روباه پیدا کرده است. پوزه قوی بوده ولی خیلی طویل نمی باشد. بینی سیاه است. گوش ها کوچک بوده و به خوبی افراشته و راست قرار می گیرند. موها سخت و مقاوم در برابر هوا و می بایست مضاعف باشد (موهای ضخیم و زبر سطحی و نرم و کوتاه در زیر). در هر رنگی به استثناء سفید یافت می شود.

کِی رِن تِریِر سگی سخت کوش و خستگی ناپذیر است. باهوش، باوفا و با محبت. سگ مستقلی است و به نظر می آید حس استقلال طلبی در ماده ها بیشتر می باشد، اصولاً نرها پر محبت تراند. بسیار شجاع و نترس. آموزش دادن به این نژاد آسان می باشد. رابطه خوبی با کودکان دارد و به بازی با آنها علاقه می ورزد. اگر در تولگی تحت آموزش های لازم قرار نگیرد ممکن است در بزرگسالی زیاد پارس کند و موجب مزاحمت شود. کِی رِن تِریِر به کندن زمین علاقه زیادی دارد بنابراین نباید او را در فضای سبز رها کرد. گاهی اوقات می تواند در دفاع از قلمرواش نسبت به سایر سگ ها حالت تهاجمی پیدا کند.

کسب اطلاعات بیشتر و خرید آنلاین این کالاها در دیجی کالا

:: سایر پست های چاپارل ::

پکیج های آموزشی رونق کسب و کار

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟


منبع: www.chaparel.irارسال نظر

نام


ایمیل


نظر