موضوعات وبسایت : تست روانشناسی
تست شخیصت شناسی

سگ تریر سیاه

سگ تریر سیاه

نویسنده : نازنین رحمانی | زمان انتشار : 18 بهمن 1399 ساعت 00:57


تست شخیصت شناسی

این سگ ها بسیار باهوش، با اعتماد به نفس، زیبا و سگ نگهبان خوبی است و در رنگ سیاه و سفید دیده می شود. بلک راشن تریر به خوبی می تواند از خانه یا محل کارتان محافظت کند هم چنین هم بازی خوبی برای کودکان است و در سریع بودن و فرمانبرداری مهارت خاصی دارد. این سگ ها به مروارید سیاه و سفید نیز معروف هستند و دوست دارند که همیشه در نزدیک افراد خانواده باشند و از غریبه ها و سگ های دیگر دوری می کنند. آنها استخوان های بزرگ و عضلاتی قوی دارند و بسیار پر جنب و جوش هستند. از آنجا که این سگ ها بسیار باهوش، سرسخت و درشت هیکل هستند، برای کسانی که تجربه ای در نگهداری سگ ندارند توصیه نمی شود. برای مثال، اگر شما دوست ندارید که سگ روی مبلمان و یا رختخواب شما بخوابد باید از زمانی که یک توله سگ است به او آموزش دهید و او را از نزدیک شدن به این مکان ها منع کنید.

آمار حیاتی نژاد بلک راشن تریر | Black Russian Terrier

دسته بندی نژاد: گروه محافظ

قد: ۶۶ الی ۷۶ سانتی متر

وزن: ۴۰ الی ۷۰ کیلوگرم

طول عمر: ۱۰ الی ۱۱ سال

نکات برجسته نژاد بلک راشن تریر | Black Russian Terrier

 • بلک راشن تریر نیاز دارد تا همیشه مشغول کار باشد زیرا آنها به این منظور پرورش داده می شوند و اگر کار نکند ناراضی خواهند بود. هم چنین یک همدم خوب خانواده و یک رقیب در زمینه چابکی، اطاعت و یا ورزش برای دیگر حیوانات است.
 • آنها حداقل به روزی ۳۰ دقیقه ورزش کردن نیاز دارند و چون بسیار باهوش و قدرتمند هستند میتوانند راهی برای فرار پیدا کنند. بلک راشن هایی که در داخل آپارتمان زندگی میکنند باید فعالیت های روزانه شان را انجام دهند. داشتن یک حیاط حصار کشیده شده بهترین مکان برای نگهداری آنها است.
 • زیاد پارس نمی کنند و ریزش موی کمی دارند.
 • آنها از وقت گذراندن با افراد خانواده لذت می برند و همیشه دوست دارند در نزدیک صاحب خود باشند و دوست ندارند که در یک مکان به تنهایی رها شوند.
 • بلک راشن تریر گاهی اوقات سرسخت میشود به همین دلیل شما باید در اسرع وقت به او آموزش دهید تا نتواند بر شما رهبری کند.
 • معمولا از غریبه ها دوری میکنند مگر اینکه کم کم با آنها آشنا شوند.
 • اگر احساس کنند که شخصی به آنها آسیب می رساند ممکن است او را گاز بگیرند.
 • بلک راشن تریر بهتر است که با دوستان، افراد خانواده، همسایگان و حتی غریبه ها آشنا شود تا مهارت های اجتماعی او بهتر شود.
 • برای خرید یک سگ سالم، هرگز آن را از پرورش دهنده غیر قانونی یا فروشگاههای حیوانات خانگی خریداری نکنید، و توله سگی را پیدا کنید که او را از نظر عدم وجود بیماری های ژنتیکی که ممکن است سگ به آن مبتلا شود آزمایش کرده باشند.

وزن و ارتفاع نژاد بلک راشن تریر | Black Russian Terrier

وزن در نرها: (۴۰-۷۰) کیلوگرم، در ماده ها: (۴۰-۷۰) کیلوگرم.

ارتفاع در نرها: (۶۷-۷۵) سانتی متر، در ماده ها: (۶۵-۷۳) سانتی متر.

مشکلات و سلامتی نژاد بلک راشن تریر | Black Russian Terrier

سگهای این نژاد به طور کلی سگهای سالمی هستند اما مانند تمام سگهای دیگر آنها نیز ممکن است به برخی بیماری ها مبتلا شوند. همه ی سگ های این نژاد بیمار نمی شوند اما اگر شما از این نژاد مراقبت میکنید باید نسبت به آنها آگاهی لازم را داشته باشید.

اگر قصد خرید توله سگ دارید باید سگی را خریداری کنید که پرورش دهنده  آن، گواهی عدم سوء پیشینه سلامت هم برای پدر و هم مادر توله سگ به شما نشان دهند. گواهی عدم سوء پیشینه سلامت به شما ثابت میکند که تمام آزمایشات لازم از نظر عدم وجود بیماری بر روی سگ انجام شده است.

 • آلرژی: یک بیماری شایع در بین سگ ها است. آلرژی میتواند در اثر مصرف مواد غذایی رخ دهد که با حذف آن غذا از رژیم غذایی سگ درمان میشود، آلرژی تماسی در اثر تماس بدن با چیز هایی که بدن به آنها واکنش نشان می دهد به وجود می آید مانند تماس با رختخواب، پودر کک، شامپو سگ و یا دیگر مواد شیمیایی، شما میتوانید با شناسایی آن ها و حذفشان از زندگی سگ آلرژی تماسی را درمان کنید. آلرژی استنشاقی زمانی اتفاق می افتد که بدن به آلرژن های هوا مانند گرده، گرد و غبار و کپک حساسیت نشان میدهد و میتوان آن را با دارو درمان کرد. عفونت گوش یکی از علائم آلرژی استنشاقی است.
 • دیسپلازی مفصل ران: این بیماری معمولا در بین سگ های این نژاد شایع است. عواملی مانند ژنتیک، محیط زیست و رژیم غذایی در تغییر شکل مفصل ران تاثیر گذار هستند. با اینکه سگ مبتلا به بیماری زندگی عادی و سالمی دارد اما ممکن است برخی از آنها به عمل جراحی نیاز داشته باشند. دیسپلازی مفصل ران یک بیماری وراثتی است که در آن استخوان ران به خوبی به مفصل ران متصل نمیشود در نتیجه باعث لنگیدن یک پا یا هر دو پای عقب سگ میشود، شما هیچ علامتی از درد در سگ مبتلا به این بیماری نمی بینید اما در سنین بالا موجب ورم مفاصل او میشود. اگر شما قصد خرید توله سگ دارید باید مطمئن شوید آزما یشات لازم در مورد این بیماری روی پدر و مادر توله ی سگتان انجام داده باشند. اگر چه دیسپلازی مفصل ران یک بیماری وراثتی است اما عواملی مانند رژیم غذایی پرکالری یا صدمات ناشی از پریدن یا سقوط کردن بر روی سطوح صاف و نرم میتواند در رشد سریع این بیماری تاثیر گذار باشد.
 • دیسپلازی آرنج: یک بیماری است که در بین سگها شایع است. این بیماری باعث میشود شه استخوان آرنج هماهنگ با هم رشد نکنند و باعث سستی مفاصل شوند که باعث لنگیدن همراه با درد در سگ شود. ممکن است دامپزشک برای آن جراحی انجام دهد و یا با کمک دارو، کنترل وزن، مدیریت پزشکی، دارو هاب ضد تورومی آن را درمان کند.
 • پیشرو شبکیه آتروفی (PRA): این بیماری یک اختلال دژنراتیو چشم است که سگ مبتلا به آن با از دست دادن گیرنده های نوری که در پشت چشم قرار دارند دچار نابینایی میشود، قبل از اینکه نشانه های این بیماری بروز کند میتوان آن را تشخیص داد. خوشبختانه سگ ها میتوانند در صورت از دست دادن بینایی خود برای حل نیازهایشان حواس دیگر خود را به کار بگیرند و زندگی سالم و کاملی داشته باشند. پرورش دهنده ی قانونی باید هر سال تاییدیه سلامت چشم سگ را از متخصص چشم دامپزشک دریافت کند.

تغذیه نژاد بلک راشن تریر | Black Russian Terrier

توصیه می شود روزانه ۳ تا ۴.۵ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: مقدار غذایی که سگ شما میخورد به  سن، ساختار بدنی، سوخت و ساز و سطح فعالیتهای او بستگی دارد. سگ ها هم مانند انسانها رفتارهای طبیعی دارند و نیاز های غذایی همه آنها مانند هم نیست هم چنین کیفیت غذای آنها نیز متفاوت است. بهتر است به جای اینکه ظرف غذای او را چند بار در روز از غذای معمولی پر کنید، غذاهای مغذی و کمتری به سگ خود بدهید.

شما میتوانید برای جلوگیری از چاقی سگتان، به جای ترک غذای او ، دو بار در روز به او غذا بدهید و میزان غذایش را اندازه گیری کنید. اگر مطمئن نیستید که سگ شما اضافه وزن دارد یا نه، میتوانید او را با دست و چشمتان آزمایش کنید، اول به او نگاه کنید طوری که شما بتوانید کمر سگ را ببینید سپس دست خود را روی پشتش و شست خود را در امتداد ستون فقراتش قرار دهید انگشتان خود را به سمت پایین بکشید شما باید بدون اینکه فشار زیادی به سگ وارد کنید قادر به لمس دنده هایش باشید اما اگر نتوانستید دنده هایش را لمس کنید سگ اضافه وزن دارد و باید غذایش را کم کرده و فعالیتش را افزایش دهید.

آراستن نژاد بلک راشن تریر | Black Russian Terrier

بلک تریر به رنگ سیاه و سفید و گاهی اوقات همراه با لکه هایی خاکستری دیده می شود. آنها یک پوشش بیرونی درشت و یک زیر لایه نرم و ضخیم دارند. دارای موهایی آشفته و گاهی فردار هستند.

هفته ای یکبار باید دندان هایش را مسواک بزنید. برای جلوگیری گره خوردن موها باید مدام به آنها رسیدگی کنید و هر هفته موهای او را با یک شانه محکم شانه کنید، شما میتوانید هر ابزاری که برای نظافت سگ نیاز است را در یک فروشگاه مخصوص حیوانات خانگی خریداری کنید. موهای آنها کم میریزد اما اگر منظم آن را برس نزنید ممکن است در داخل خانه بریزد.میتوانید موهای سبیل، ریش و ابرو را کوتاه نکنید. آنها تنها در شرایط ضروری به حمام کردن نیاز دارند، برای جلوگیری از خشک شدن پوست آنها باید از شامپوی مخصوص سگ استفاده کنید.

برای جلوگیری از تجمع باکتری داخل دهان لازم است هفته ای ۲ یا ۳ بار دندان های سگ را مسواک بزنید اما اگر میخواهید که سگ شما به بیماری های لثه و یا بدی بد دهان مبتلا نشود باید هر روز این کار را انجام دهید هم چنین لازم است ماهی یکبار ناخن های سگ خود را کوتاه کنید، در ناخن های پای او رگ های خونی زیادی وجود دارد و اگر آنها را بیش از حد کوتاه کنید خونریزی میکند و ممکن است دفعه ی بعد هنگام کوتاه کردن ناخن ها سگ با شما همکاری نکند به همین دلیل اگر تجربه ای در این کار ندارید از دامپزشک کمک بگیرید. اگر هنگام راه رفتن سگ صدای کشیده شدن ناخن هایش روی زمین را میشنوید  یعنی آنها بیش از حد بلند شده اند. کوتاه نگه داشتن ناخن ها به شما کمک میکند تا زمانی که سگ با هیجان برای خوش آمدگویی به سمت شما میپرد به شما آسیبی نرساند. هنگام نظافت کردن سگ، او را از لحاظ علائمی مانند زخم، خارش، علائ عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب بر روی پوست بینی، دهان، چشم و یا پاها را بررسی کنید. چشم های سگ باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد اگر هفته ای یکبار سگ خود را از همه نظر بررسی کنید باعث میشود تا از مشکلات جدی که ممکن است در سگ رخ دهد جلوگیری کنید.

گوش های سگ خود را از نظر عدم وجود قرمزی و یا بوی بد بررسی کنید زیرا این علائم عفونت گوش است. و هر بار که گوش او را از نظر عدم وجود قرمزی و بوی بد بررسی میکنید با یک پنبه ی مرطوب ملایم و دارای PH متعادل آنها را تمیز کنید و اگر امتداد لبه گوش خشک شد آن را با روغن بچه با روغن نارگیل چرب کنید. هرگز نباید چیزی را داخل کانال گوش فرو ببرید فقط تمیز کردن قسمت بیرونی گوش کافی است .

میزان سازگاری نژاد بلک راشن تریر | Black Russian Terrier با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

با وجود اینکه جثه ی بزرگی دارند اما با کودکان بسیار مهربان و محافظ خوبی برای آنها هستند، سگ های ماده تمایل بیشتری برای بازی کردن با کودکان دارند اما هر دو جنس (نر و ماده) رفتاری ملایم و احترام زیادی برای کودکان دارند اما با این وجود نیز ممکن است در هنگام بازی به طور ناخواسته یه کودک آسیب برسانند. آنها اگر با کودکان بزرگ نشوند ممکن است زمانی که بالغ شدند، تحمل کمتری در برابر آنها داشته باشند.

شما باید زمانی که سگ با کودکان همراه میشود بر آنها نظارت داشته باشید زیرا ممکن است به هم آسیب برسانند. به فرزند خود یاد دهید زمانی که سگ در حال آموزش دیدن است برای او غذا نبرد و به او نزدیک نشود. سگ هر چقدر هم اهلی باشد باید زمانی که با کودک همراه میشود او را ببندید. این سگ هرگز دوست ندارد تنها رها شود.آن ها به طور کلی سگ های پرخاشگری نیستند اما اگر در یک محیط باز با سگ های دیگر به خصوص سگ های کوچک هم بازی شوند ممکن است به حالت تهاجمی در آیند اما اگر آنها را به خوبی آموزش دهید میتوانند با گربه ها و حیوانات خانگی دیگر سازگاری خوبی داشته باشند.

محل نگهداری نژاد بلک راشن تریر | Black Russian Terrier

نگهداری از این نژاد در آپارتمان مناسب است به شرطی که فعالیت های روزانه خود را هر رورز انجام دهند. آنها داخل خانه بسیار آرام هستند به همین دلیل  شما میتوانید به راحتی در منزل از آنها نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان برای جنب و جوش و فعالیت های بدنی روزانه ی او کافی است.

منبع: پرشین پت مگ

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟


منبع: persianpetshop.comارسال نظر

نام


ایمیل


نظر